ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Wiercenie w betonie i żelbetonie

Wiercenie w betonie i żelbetonie  to nieodzowny element prac budowlanych, remontowych czy instalacyjnych. Wykonanie otworów w tych materiałach może wydawać się trudne, ale dzięki nowoczesnym technologiom oraz odpowiednim narzędziom proces wiercenia może przebiec sprawnie i szybko. Pracujemy z wykorzystaniem wiertnic diamentowych, które umożliwiają obróbkę najbardziej wytrzymałych materiałów. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać nawet głębokie otwory w twardym lub wzmocnionym podłożu, w tym w betonie mocno zbrojonym. Wykonujemy odwierty w konstrukcjach betonowych, żelbetowych, ceglanych oraz kamiennych. Technika diamentowa stosowana jest także do cięcia i szlifowania betonu. Gwarantujemy szybkie i sprawne przeprowadzenie prac przy zachowaniu maksymalnej precyzji wiercenia. Wysoką jakość naszych usług doceniają Klienci z wielu regionów Polski, w tym z Częstochowy, Kielc, Lublina, Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego

Wiercenie diamentowe, którym się zajmujemy, wymaga stosowania wody do chłodzenia oraz wypłukiwania szlamu z wierconego otworu. Jeśli jest taka potrzeba, zbieramy wodę i szlam odkurzaczami przemysłowymi o dużej sile ssącej, co znacząco redukuje skutki zalania wodą. Planując wiercenie w betonie techniką diamentową, konieczne są dodatkowe zabezpieczenia. Trzeba się liczyć także z koniecznością przemalowania ścian czy sufitów po przeprowadzeniu wiercenia. Dlatego też prace te najlepiej wykonywać w stanie surowym budynku.

Bezudarowe wiercenie otworów

Przeprowadzamy bezudarowe wiercenie otworów w każdych warunkach. Pracujemy również w miejscach trudno dostępnych. Potrafimy rozwiązać problemy naszych Klientów z wywierceniem otworów w gęsto zbrojonym żelbecie pod kotwy, pod przepusty dla instalacji czy nawet kanały burzowe. Możemy również wywiercić kilkunastometrowe otwory w wiadukcie, w murach zamkowych oraz rozgrzanym piecu hutniczym. Wiercenie, podobnie jak cięcie, szlifowanie czy frezowanie betonu może być także etapem obróbki tego materiału.

Dzięki rozbudowanemu parkowi maszyn mamy możliwość wykonywania pracy na wielu stanowiskach równocześnie. Do wiercenia w betonie wykorzystujemy wiertnice elektryczne oraz hydrauliczne pozwalające na przewiercenie otworów o średnicach od ∅10 mm do ∅1200 mm o dowolnej głębokości wiercenia. Stosowane przez nas techniki i urządzenia umożliwiają wykonanie otworów w pionie, poziomie lub pod kątem. Dostosowujemy parametry koron diamentowych do klasy żelbetu tak, aby wydajność i czas naszej pracy satysfakcjonowały naszych Klientów.

Dlaczego wiercenie w betonie i żelbetonie warto zlecić profesjonalistom?

Wiercenie w betonie i żelbetonie to prace wymagające zastosowania odpowiednich narzędzi. Do tego celu wykorzystuje się zazwyczaj specjalistyczne wiertnice wyposażone w diamentowe wiertła. Urządzenia te są niezbędne w szczególności przy wykonywaniu precyzyjnych otworów o dużych średnicach czy głębokościach lub prowadzonych pod nietypowym kątem. Obsługa wiertnic nie jest prostym zadaniem, a precyzyjne wiercenie w betonie wymaga dużej wprawy. Z tego względu prace warto zlecić doświadczonej firmie, takiej jak nasza. Wszyscy nasi pracownicy to osoby odpowiednio przeszkolone, dzięki czemu mogą Państwo być pewni sprawnego i dokładnego wykonania wszelkich zleceń. Zapraszamy do współpracy klientów z Częstochowy, Kielc, Lublina, Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego.

Zastosowanie wiertnic diamentowych

Beton to materiał budowlany o dużej wytrzymałości na ściskanie, uzyskiwany poprzez zmieszanie cementu, kruszywa oraz wody. Żelbet natomiast to konstrukcja zbrojona, czyli połączenie betonu z prętami stalowymi, które wzmacniają jego wytrzymałość na rozciąganie. Wyróżniamy kilka rodzajów betonu, takich jak beton konstrukcyjny, beton architektoniczny czy beton samozagęszczalny. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, co ma wpływ na technikę wiercenia.

Wiertnice diamentowe wykorzystuje się do wykonywania otworów w różnego typu materiałach. Zalicza się do nich m.in. beton, cegłę, granit, żelbet, asfalt czy wszelkie podłoża kamienne. Z pomocą wiertnic diamentowych wykonuje się otwory służące do wklejania kotew chemicznych, montażu śrub i innych elementów mocujących. Urządzenia są niezastąpione również w przypadku konieczności wykonania przepustów na elementy instalacji wodnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, gazowych, grzewczych czy elektrycznych. Z pomocą wiertnic diamentowych wykonuje się też otwory wentylacyjne. Odwierty w betonie, żelbetonie i innych materiałach wykonywane są również w celu pobrania próbek materiału, a także określenia grubości elementów.

Dlaczego do wiercenia w betonie wykorzystuje się wiertnice diamentowe?

Wiertnice diamentowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Nadają się do obróbki niemal każdego materiału. Wyróżniają się też wszechstronnością – można nimi wiercić nawet w miejscach trudno dostępnych, zachowując przy tym największą precyzję. Głowice diamentowe pozwalają na dobór różnych średnic otworów. Zastosowanie wiertnic diamentowych ogranicza też ryzyko pęknięć nawet w trudnym podłożu, niepodatnym na obróbkę. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych technik obróbki betonu. Jej stosowanie pozwala na ograniczenie poziomu hałasu i drgań. Ponadto, wiercenie głowicami diamentowymi odbywa się na mokro. Zastosowanie tej techniki pozwala więc także na ograniczenie ilości emitowanego pyłu.

Bezpieczne wiercenie w betonie

Podczas obróbki betonu czy żelbetu konieczne jest nie tylko zastosowanie właściwych narzędzi, ale również odpowiednich środków bezpieczeństwa. Nasi pracownicy wyposażeni są w odzież, obuwie oraz akcesoria ochronne, takie jak maski czy okulary. Dbamy o ich bezpieczeństwo, nie zapominając o osobach postronnych przebywających w pobliżu miejsca prowadzenia robót. Teren prac stosownie oznaczamy, stosujemy też bezpyłowe metody, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na otaczające miejsce wiercenia obiekty.

 

Dzięki zastosowaniu techniki diamentowego wiercenia w betonie nie musimy stosować maszyn udarowych, co ogranicza hałas i drgania. Umożliwia to prowadzenie prac bez konieczności wyłączania obiektu z użytkowania. Ponadto nasi pracownicy to osoby o dużej wiedzy technicznej, którzy doskonale wiedzą jak przeprowadzić wiercenie w betonie lub żelbetonie bez naruszania stabilności konstrukcji.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt to gwarancja wykonania usługi na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług w zakresie wiercenia w żelbetonie i obróbki betonu na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Kielc, Łodzi czy Częstochowy. W przypadku pytań, jesteśmy do dyspozycji!

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!