ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych taśmami kompozytowymi

Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych taśmami kompozytowymi ma na celu zwiększenie nośności oraz sztywności budowli. W miejscach, gdzie stosowanie podciągów jest niemożliwe lub nieestetyczne montujemy taśmy węglowe. Taśmy zastępują również nadproża dla wycinanych otworów w ścianach żelbetowych. Niezwykle istotną zaletą taśm jest bardzo szybkie uzyskanie nośności w przeciwieństwie do konstrukcji żelbetowych. Posiadamy niezbędne certyfikaty. Stosujemy wyłącznie produkty renomowanych firm.

W Polsce wzmacnianie konstrukcji z wykorzystaniem specjalnych taśm stosowane jest z sukcesami od ponad 20 lat. Technologia ta jest jednak ciągle jeszcze mało znana nawet przez część projektantów. Mimo to możemy się tu pochwalić bardzo ciekawymi realizacjami wzmacniania konstrukcji przy pomocy taśm. Jako stosunkowo prosty i szybki sposób wzmocnienia konstrukcji, metoda staje się coraz popularniejszą alternatywą dla pracochłonnych technik, takich jak dodatkowe zbrojenia konstrukcji prętami stalowymi lub dobetonowywanie fragmentów obiektu w celu zwiększenia jego przekroju poprzecznego.

Kiedy konieczne jest wzmocnienie konstrukcji?

Wzmocnienia należy zastosować w przypadkach, kiedy nośność już wybudowanych konstrukcji jest zbyt mała. Takie sytuacje mogą mieć miejsce przy wszelkiego rodzaju modyfikacjach obiektów, w wyniku których dochodzi do zmiany ich schematu statycznego, np. usunięciu elementów podporowych lub wycinaniu otworów w żelbetowych stropach. Często konieczne jest również wzmocnienie konstrukcji, których obciążenia w założeniach projektowych były mniejsze, niż są w rzeczywistości. Może to mieć miejsce w wyniku błędów na etapie projektowania bądź też na skutek zmiany przeznaczenia lub intensywności użytkowania obiektu. Wzmocnienie konstrukcji żelbetowych to także jeden z etapów ich renowacji. Przeprowadza się je, gdy elementy uległy osłabieniu pod wpływem czasu lub uszkodzeń mechanicznych.

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!