ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta

Żelbet to materiał, który charakteryzuje się dużą twardością i wytrzymałością na rozciąganie oraz ściskanie. Dlatego też, bez odpowiedniego sprzętu i narzędzi przeprowadzenie cięcia może okazać się niemożliwe lub utrudnione. Cięcie żelbetu wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi oraz odpowiednich technik, pozwalających na obróbkę zbrojonego materiału. W zależności od jego rozmiarów i grubości, można wykorzystać różnego rodzaju piły tarczowe, wiertła diamentowe czy frezy. Takie właśnie wykorzystujemy w naszej firmie.

W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszych pracowników dają one możliwość wyjątkowo precyzyjnego, a przy tym szybkiego i bezpiecznego cięcia żelbetu. Prace przeprowadzamy z zastosowaniem techniki diamentowej. Wykorzystujemy do tego celu urządzenia sprawdzonych producentów.

Cięcie żelbetu jest niezbędne w wielu dziedzinach budownictwa, jak na przykład przy budowie dróg, mostów, tuneli czy instalacji przemysłowych. Jest również stosowane przy rozbiórce starych, już nieprzydatnych budynków i innych konstrukcji. Wykonujemy cięcie żelbetów w obrębie obiektów różnego typu, w tym w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Zajmujemy się też diamentowym cięciem kręgów żelbetowych i elementów infrastruktury. Nasze usługi kierujemy do firm i Klientów indywidualnych z różnych regionów Polski. Wykonujemy cięcie żelbetu w okolicach Rzeszowa, Lublina, Łodzi, Krakowa i Częstochowy techniką diamentową, która wyklucza lub minimalizuje wstrząsy, hałas oraz pył szkodliwy dla zdrowia pracowników i środowiska. Dysponujemy:

  • piłami ściennymi firm HILTI i TRACTIVE pozwalającymi na cięcie nawet do 1 000 mm głębokości;
  • piłami ręcznymi firm HITACHI, BOSCH, HILTI, PARTNER, które pozwalają na cięcie żelbetu o grubości do 200 mm, gdy zastosowanie piły ściennej nie jest możliwe.

W przypadku powierzchni wielkogabarytowych wykonujemy cięcia żelbetu z użyciem liny diamentowej. Technika ta pozwala nam również wykonywać cięcia elementów o niejednorodnej strukturze lub nieregularnym kształcie. Liny diamentowej używamy zarówno do cięcia prostopadłego, pochyłego, jak i łukowego.

Wieloletnie doświadczenie, które zdobyliśmy przy modernizacjach oczyszczalni ścieków, obiektów przemysłowych, jak również przy rozbiórkach mostów oraz wiaduktów pozwala nam podjąć się nawet nietypowych zadań i ich realizację na najwyższym poziomie. Usługę cięcia żelbetu świadczymy na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.

Na co zwrócić uwagę przy cięciu żelbetu?

Żelbet jest materiałem stanowiącym połączenie betonu ze wzmocnieniami stalowymi – prętami lub wkładkami. Wykorzystuje się go często do budowy bloków mieszkalnych, budynków przemysłowych i handlowych, a także obiektów wchodzących w skład lokalnej infrastruktury.Obiekty żelbetowe często narażone są na duże obciążenia. Ponadto budynki handlowe i mieszkalne muszą być bezpieczne dla licznego grona przebywających wewnątrz osób. Wszelkie prace w obrębie konstrukcji żelbetowych muszą być zatem poprzedzone oceną materiału oraz zapoznaniem się z planami budynku. Umożliwi to dobór odpowiednich metod prowadzenia cięć w sposób niewpływający na wytrzymałość całego budynku.

Niewłaściwie przeprowadzone cięcie lub wiercenie w żelbetonie może prowadzić do wystąpienia pęknięć i innych uszkodzeń obniżających stabilność konstrukcji. Z tego powodu ważne jest, aby prace prowadzone były przez kompetentną, profesjonalną i doświadczoną ekipę. Nasi pracownicy to osoby o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dokładają oni wszelkich starań, aby wykonywane cięcia były zgodne z oczekiwaniami Klientów, a przy tym przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz wszelkich norm technicznych. Nasze usługi diamentowego cięcia betonu świadczymy nie tylko w okolicach Rzeszowa, Lublina, Łodzi, Krakowa czy Częstochowy, ale również na terenie całego kraju i poza jego granicami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.