ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta

Cięcie żelbetu wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi oraz odpowiednich technik, pozwalających na obróbkę zbrojonego materiału. Takie właśnie wykorzystujemy w naszej firmie. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszych pracowników dają one możliwość wyjątkowo precyzyjnego, a przy tym szybkiego i, co najważniejsze, bezpiecznego cięcia żelbetu. Prace przeprowadzamy z zastosowaniem techniki diamentowej. Wykorzystujemy do tego celu urządzenia sprawdzonych producentów. Wykonujemy cięcie żelbetu w obrębie obiektów różnego typu, w tym w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Zajmujemy się też diamentowym cięciem kręgów żelbetowychi elementów infrastruktury. Nasze usługi kierujemy do firm i Klientów indywidualnych z różnych regionów Polski, w tym z okolic Rzeszowa, Lublina, Łodzi, Krakowa i Częstochowy.

Wykonujemy cięcie żelbetu metodą wykluczającą lub minimalizującą: wstrząsy, hałas oraz pył. Dysponujemy:

  • piłami ściennymi firm HILTI i TRACTIVE pozwalającymi na cięcie nawet do 1 000 mm głębokości;
  • piłami ręcznymi firm HITACHI, BOSCH, HILTI, PARTNER, które pozwalają na cięcie żelbetu o grubości do 200 mm, gdy zastosowanie piły ściennej nie jest możliwe.

W przypadku powierzchni wielkogabarytowych wykonujemy cięcia żelbetu z użyciem liny diamentowej. Technika ta pozwala nam również wykonywać cięcia elementów o niejednorodnej strukturze lub nieregularnym kształcie. Wieloletnie doświadczenie, które zdobyliśmy przy modernizacjach oczyszczalni ścieków, obiektów przemysłowych, jak również przy rozbiórkach mostów oraz wiaduktów pozwala nam podjąć się nawet nietypowych zadań i ich realizację na najwyższym poziomie. Usługę cięcia żelbetu świadczymy na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.

Na co zwrócić uwagę przy cięciu żelbetu?

Żelbet jest materiałem stanowiącym połączenie betonu ze wzmocnieniami stalowymi – prętami lub wkładkami. Wykorzystuje się go często do budowy bloków mieszkalnych, budynków przemysłowych i handlowych, a także obiektów wchodzących w skład lokalnej infrastruktury. Obiekty żelbetowe często narażone są na duże obciążenia. Ponadto budynki handlowe i mieszkalne muszą być bezpieczne dla licznego grona przebywających wewnątrz osób. Wszelkie prace w obrębie konstrukcji żelbetowych muszą być zatem poprzedzone oceną materiału oraz zapoznaniem się z planami budynku. Umożliwi to dobór odpowiednich metod prowadzenia cięć w sposób niewpływający na wytrzymałość całego budynku.

Niewłaściwie przeprowadzone cięcie lub wiercenie w żelbetonie może prowadzić do wystąpienia pęknięć i innych uszkodzeń obniżających stabilność konstrukcji. Z tego powodu ważne jest, aby prace prowadzone były przez kompetentną, profesjonalną i doświadczoną ekipę. Nasi pracownicy to osoby o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dokładają oni wszelkich starań, aby wykonywane cięcia były zgodne z oczekiwaniami Klientów, a przy tym przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz wszelkich norm technicznych.