ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Frezowanie betonu

Frezowanie betonu to jedna z najbardziej efektywnych i wszechstronnych metod obróbki tego materiału budowlanego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, frezowanie betonu pozwala na precyzyjne i szybkie usuwanie warstw betonu, przygotowywanie powierzchni pod różnego rodzaju wykończenia czy też kształtowanie elementów konstrukcyjnych.

Frezowanie betonu jest jedną z metod renowacji lub obniżenia poziomu tego materiału. Stosuje się ją najczęściej w przypadku nierównych i zniszczonych powierzchni. Frezowanie polega na czyszczeniu, profilowaniu oraz wyrównywaniu betonu, a także usuwaniu warstw posadzek betonowych lub żywicznych. Tego rodzaju obróbka nadaje powierzchniom pożądanej struktury.

Frezowanie betonu to jedna z metod często wykorzystywanych przy konieczności obniżenia poziomu podłoża. Stosuje się ją także przy pracach renowacyjnych. Wraz ze szlifowaniem betonu jest jednym z najpowszechniejszych sposobów obróbki posadzek. Dzięki tej metodzie można m.in. usunąć z powierzchni resztki klejów, szpachli czy powłok malarskich, a także wszelkie trwałe zabrudzenia. Uzyskana w wyniku frezowania powierzchnia jest mocna, czysta i wyrównana.

Urządzenia do frezowania betonu

Do frezowania betonu wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia o dużej mocy. Działanie frezarki oparte jest o wywoływanie pęknięć wierzchniej warstwy podłoża oraz rozdrabnianie tworzącego ją betonu. Frezy uderzające o podłoże i rozbijające je umieszczone są na obracającym się podczas działania urządzenia bębnie. Głębokość frezowania zależna jest od rodzaju zabrudzeń lub uszkodzeń, które należy usunąć, a także od wytrzymałości podłoża. Z reguły wynosi od kilku mm do 1 cm.

Dysponujemy frezarkami spalinowymi oraz elektrycznymi do podłoży zarówno betonowych, jak i asfaltowych. Rodzaj urządzenia i osprzętu dobieramy w zależności od oczekiwań Klientów, a także grubości przeznaczonej do frezowania oraz rodzaju materiału. Dzięki dostępności szerokiej gamy tych maszyn możemy pracować właściwie w każdych warunkach, gdzie ta technologia znajdzie zastosowanie.

Wykorzystywane przez nas maszyny charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością. Należy pamiętać, że podczas frezowania betonu mamy do czynienia ze znaczną energią, dlatego podłoże musi być mocne i odporne na pęknięcia. Podczas frezowania betonu powstaje dużo pyłu, który odsysamy specjalnymi odkurzaczami.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn i technologii, takich jak frezarki CNC czy roboty do frezowania, możliwe jest również automatyzowanie procesu, co przyspiesza realizację inwestycji i obniża koszty. Wykorzystywane przez nas maszyny pozwalają na osiągnięcie wysokiej precyzji oraz jakości obróbki, co przekłada się na estetykę i trwałość wykonanych prac.

Zastosowania frezowania betonu

Frezowanie betonu znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa. Przede wszystkim jest wykorzystywane do usuwania starych powłok, takich jak farby, tynki czy kleje, a także do przygotowywania powierzchni pod nowe wykończenia. Frezowanie często stanowi jeden z etapów przygotowania betonowego podłoża do położenia kolejnych warstw podłogi. Technikę tą stosuje się również przed instalacją ogrzewania podłogowego. Przydatna jest również w przypadku uszkodzeń powierzchniowych posadzki. Przy pomocy frezarki można usunąć zniszczoną wierzchnią warstwę betonu. Technika frezowania betonu stosowana jest m.in. w celu:

  • oczyszczenia nawierzchni z tłuszczu i innych zanieczyszczeń,
  • wyrównania różnic w wysokości posadzki,
  • naprawy struktury podłoża i zwiększenie jego szorstkości,
  • odnowienia wyeksploatowanej powierzchni,
  • przygotowanie podłoża pod nową wylewkę.

Frezowanie umożliwia uzyskanie gładkiej powierzchni betonu w krótkim czasie. Frezarki stosuje się zazwyczaj do obróbki wytrzymałego podłoża. Jeśli nie jest ono wystarczająco mocne, może ulec uszkodzeniu pod wpływem działania frezarki. Dobierając techniki obróbki betonu i innych materiałów zawsze zwracamy uwagę na stan i rodzaj podłoża. Dzięki bogatemu zapleczu maszynowemu, a także umiejętnościom naszych pracowników, możemy dobrać technikę odpowiednią zarówno to wytrzymałego podłoża, jak i uszkodzonego lub o obniżonej trwałości.

Frezowanie najczęściej wykonuje się w połączeniu z innymi metodami obróbki, takimi jak szlifowanie i groszkowanie betonu które również znajdą Państwo w naszej ofercie. Gwarantujemy zawsze najwyższą jakość usług w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług w zakresie obróbki betonu. Chętnie odpowiemy też na wszystkie pytania dotyczące usług naszej firmy i przedstawimy szczegóły oferty.

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!