ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Groszkowanie betonu

Groszkowanie betonu to jeden z bardziej efektywnych i ekonomicznych sposobów obróbki podłoża. Metoda ta stosowana jest w celu wyrównania powierzchni lub zdjęcia wierzchniej warstwy betonu. Groszkowanie czasami określane jest także jako śrutowanie betonu. Jego przeprowadzenie wymaga dużego doświadczenia, a także specjalistycznego sprzętu, dlatego konieczne jest powierzenie obróbki betonu profesjonalistom. Zajmujemy się groszkowaniem betonu nie tylko na terenie Polski, ale także poza granicami kraju. W przypadku groszkowania najważniejszy jest tutaj odpowiedni dobór groszkownika i młota do realizacji zadania. Pracujemy wyłącznie maszynami oraz osprzętem renomowanych producentów, co pozwala nam realizować usługi na najwyższym poziomie.

Na czym polega groszkowanie betonu?

Groszkownik to ręczne lub maszynowe urządzenie, które umożliwia obróbkę zarówno małych, jak i większych powierzchni betonowych. Groszkowanie betonu polega na celowym wykonaniu nierównej i szorstkiej powierzchni, co nadaje jej antypoślizgowych właściwości. Podczas groszkowania betonu, podobnie jak przy innych metodach obróbki, takich jak frezowanie czy szlifowanie, usuwana jest wierzchnia warstwa materiału. Nie jest on jednak wygładzany, a celowo pozostawiany chropowaty. Podczas groszkowania powstają wgłębienia w betonie, nadające mu charakterystycznej struktury.

Jest to metoda obróbki, która znakomicie sprawdza się podczas czyszczenia powierzchni, pozbywania się starych powłok, a także wszelkich zbędnych elementów. Dalsza obróbka materiału polega na usunięciu nierówności po groszkowaniu, a następnie wykonanie szlifowania betonu. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące groszkowania betonu i przedstawimy szczegóły oferty. Współpracując z nami, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości usług w atrakcyjnych cenach.

W jakim celu wykonuje się groszkowanie betonu?

Głównym celem groszkowania powierzchni jest uzyskanie chropowatego, antypoślizgowego podłoża. Technika znajduje zastosowanie w halach produkcyjnych, magazynach czy na podjazdach oraz wszędzie tam, gdzie funkcjonalna, betonowa posadzka musi być wykonana w sposób zapobiegający poślizgom i pozwalający na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa. Groszkowanie pozwala również zwiększyć przyczepność podłoża betonowego dla kolejnych warstw materiału. Wykorzystywane jest podczas przygotowywania betonowych podłóg do nałożenia wykończenia w postaci np. warstwy żywicy.

Przy wykorzystaniu urządzeń do groszkowania można także pozbyć się cienkich warstw pokrywających posadzkę. Można usunąć nimi cienką warstwę farby lub lakieru. Groszkowanie wykorzystuje się też przy wyrównywaniu poziomu betonu lub jastrychów. W ostatnim czasie popularne stało się również groszkowanie powierzchni dla celów dekoracyjnych. Pokrycie tak przygotowanej warstwy efektowną farbą lub inną powłoką może nadać jej nietuzinkowego i atrakcyjnego wyglądu.

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!