ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Groszkowanie betonu

W dzisiejszych czasach, rosnące wymagania dotyczące estetyki i trwałości materiałów budowlanych sprawiają, że inżynierowie i architekci poszukują nowych rozwiązań, które pozwolą na realizację coraz bardziej zaawansowanych projektów. Jednym z takich rozwiązań jest groszkowanie betonu, czyli technika wykończenia powierzchni betonowych, która daje nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także zwiększa trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Groszkowanie betonu to jeden z bardziej efektywnych i ekonomicznych sposobów obróbki podłoża. Metoda ta stosowana jest w celu wyrównania powierzchni lub zdjęcia wierzchniej warstwy betonu. Groszkowanie czasami określane jest także jakośrutowanie betonu. Jego przeprowadzenie wymaga dużego doświadczenia, a także specjalistycznego sprzętu, dlatego konieczne jest powierzenie obróbki betonu profesjonalistom.

Zajmujemy się groszkowaniem betonu nie tylko na terenie Polski, ale także poza granicami kraju. W przypadku groszkowania najważniejszy jest tutaj odpowiedni dobór groszkownika i młota do realizacji zadania. Pracujemy wyłącznie maszynami oraz osprzętem renomowanych producentów, co pozwala nam realizować usługi na najwyższym poziomie.

Na czym polega groszkowanie betonu?

Groszkownik to ręczne lub maszynowe urządzenie, które umożliwia obróbkę zarówno małych, jak i większych powierzchni betonowych.Groszkowanie betonu polega na celowym wykonaniu nierównej i szorstkiej powierzchni, co nadaje jej antypoślizgowych właściwości. Podczas groszkowania betonu, podobnie jak przy innych metodach obróbki, takich jak frezowanie czy szlifowanie, usuwana jest wierzchnia warstwa materiału. Nie jest on jednak wygładzany, a celowo pozostawiany chropowaty. Podczas groszkowania powstają wgłębienia w betonie, nadające mu charakterystycznej struktury.

Jest to metoda obróbki, która znakomicie sprawdza się podczas czyszczenia powierzchni, pozbywania się starych powłok, a także wszelkich zbędnych elementów. Dalsza obróbka materiału polega na usunięciu nierówności po groszkowaniu, a następnie wykonaniu szlifowania betonu. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące groszkowania betonu i przedstawimy szczegóły oferty. Współpracując z nami, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości usług w atrakcyjnych cenach.

W jakim celu wykonuje się groszkowanie betonu?

Głównym celem groszkowania powierzchni jest uzyskanie chropowatego, antypoślizgowego podłoża. Jest to szczególnie ważne w przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu pieszego lub tam, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia się na mokrej nawierzchni. Technika znajduje zastosowanie w halach produkcyjnych, magazynach, na podjazdach oraz wszędzie tam, gdzie funkcjonalna, betonowa posadzka musi być wykonana w sposób zapobiegający poślizgom i pozwalający na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa.

Groszkowanie pozwala również zwiększyć przyczepność podłoża betonowego dla kolejnych warstw materiału. Wykorzystywane jest podczas przygotowywania betonowych podłóg do nałożenia wykończenia w postaci np. warstwy żywicy. Przy wykorzystaniu urządzeń do groszkowania można także pozbyć się cienkich warstw pokrywających posadzkę. Można usunąć nimi cienką warstwę farby lub lakieru. Groszkowanie wykorzystuje się przy wyrównywaniu poziomu betonu lub jastrychów.

Proces groszkowania pozwala usuwać również zanieczyszczenia oraz nierówności, przywracając powierzchni jej pierwotny wygląd. W ostatnim czasie popularne stało się również groszkowanie powierzchni dla celów dekoracyjnych. Groszkowanie betonu pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej faktury, która nadaje powierzchniom betonowym wyjątkowego charakteru. Pokrycie tak przygotowanej warstwy efektowną farbą lub inną powłoką może nadać jej nietuzinkowego i atrakcyjnego wyglądu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług w zakresie obróbki betonu. W przypadku pytań, jesteśmy do dyspozycji!

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!