ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Śrutowanie betonu

Śrutowanie betonu to jeden ze sposobów renowacji podłoża. Należy do najbardziej ekonomicznych oraz efektywnych metod obróbki betonowych posadzek. Znakomicie przygotowuje je do nałożenia kolejnych warstw. Na poddanej takiej obróbce powierzchni można położyć papę, płytki czy żywicę. Jest to również bardzo wydajna metoda obróbki. Śrutowaniu można poddać nie tylko podłoża betonowe, ale również kamienne, asfaltowe czy stalowe, w przypadku których metoda świetnie sprawdza się do usuwania rdzy. Ten sposób obróbki pozwoli też na usunięcie poziomego oznakowania z podłoża np. w halach produkcyjnych czy na parkingach.

Kiedy stosować śrutowanie betonu?

Aby móc rozpocząć śrutowanie betonu, jego powierzchnia powinna być już odpowiednio wygładzona. Po śrutowaniu staje się ona znacznie bardziej chropowata i gotowa do kolejnych prac. Śrutowanie wykonuje się na średnich i dużych powierzchniach. W obiektach wielkopowierzchniowych stanowi ono zazwyczaj ostatni etap obróbki podłoża. Często łączy się śrutowanie z innymi metodami obróbki betonu, takimi jak szlifowanie czy frezowanie podłoża. Można wówczas uzyskać jeszcze lepsze efekty w postaci oczyszczonego, antypoślizgowego podłoża.

Śrutowanie można wykonywać za pomocą śrutu różnej regulacji, co sprawia, że materiał odzyskuje odcień zbliżony do pierwotnego koloru. Ta metoda pozwala także wykryć wcześniej niewidoczne wady. Jest to metoda mniej dynamiczna niż frezowanie, podczas którego fragmenty podłoża skrawane są za pomocą specjalnych frezów. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt to dla Państwa gwarancja wykonania usługi na najwyższym poziomie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Zajmujemy się śrutowaniem betonu na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski.

Na czym polega śrutowanie betonu?

Śrutowanie polega na czyszczeniu i odpowiednim przygotowaniu powierzchni przed późniejszym wylewaniem powłok. Ta metoda pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. W trakcie obróbki śrut stalowy kierowany na powierzchnię przez wirnik, czyli koło rzutowe, uderza o betonowe podłoże. Powoduje to powstanie wgłębień w materiale i jego uszorstnienie. W procesie śrutowania można usunąć powierzchniowe zanieczyszczenia, pozostałości kleju czy żywicy, a także cienkie warstwy farb. Śrutowanie pozwala też na wykrycie uszkodzeń podłoża i ich naprawę przed położeniem warstwy właściwej posadzki lub wykończeniem betonowej. W efekcie śrutowania uzyskiwane jest podłoże o znakomitej przyczepności, pozbawione zanieczyszczeń i w pełni odpylone.

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!