ładowanie
Technika
diamentowa
Oferta
Wklejanie kotew chemicznych

Od wielu lat wykonujemy usługę wklejania kotew chemicznych oraz uciąglania zbrojenia. Byliśmy wielokrotnie szkoleni w tym zakresie przez producenta kotew chemicznych do betonu, firmę HILTI. Dysponujemy odpowiednimi certyfikatami w tym zakresie. W 2014 roku byliśmy pierwszą firmą w Polsce, która przeszła kolejne szkolenie w HILTI w zakresie metod uciąglania zbrojenia, wg najnowszych standardów i wymogów na budowach. Gwarantujemy w tym zakresie najwyższą jakość, poprzez rygorystyczne przestrzeganie wytycznych producenta, jak również wieloletnie doświadczenie.

Jak wybrać kotwy chemiczne?

Zdarzało się nam już udzielać wsparcia technicznego na budowie w zakresie doboru rodzaju kotew, zależnie od oczekiwanych parametrów. Na rynku pojawiają się coraz częściej tanie żywice do wklejania. Niestety niska cena raczej nie idzie w parze z wysoką jakością, a szczególnie z trwałością. Wiele z tych produktów ma bardzo niską cenę, ponieważ ich składniki ulegają procesom starzenia, lub są przeznaczone do stosowania wewnątrz, gdyż nie są odporne na czynniki atmosferyczne. Jeśli chcą Państwo mieć pewność co do jakości wyklejanych kotew chemicznych do betonu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zastosowanie kotew chemicznych

Kotwy chemiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych typów mocowania wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je zarówno przy drobnych remontach, jak i budowie elementów infrastruktury, takich jak mosty, tunele czy wiadukty. Są powszechnie wykorzystywane przy stawianiu budynków mieszkalnych, handlowych i przemysłowych, ale również podczas przebudowy już istniejących obiektów. Mogą być aplikowane zarówno w podłożu pełnym, jak i pustym. Kotwy chemiczne najczęściej montuje się w elementach betonowych i żelbetonowych, a także cegle, pustakach czy podłożu kamiennym. Mogą być również wklejane w elementy stalowe, drewniane, a także w asfalt.

Dzięki zastosowaniu kotew chemicznych możliwe jest połączenie starych elementów z nowymi. Wytrzymałość i odporność uszkodzenia takiego połączenia, przy doborze odpowiednich metod i materiałów, nie będzie ustępowała nośności monolitycznego elementu. Kotwy chemiczne znajdują szerokie zastosowanie przy tworzeniu połączeń w obrębie konstrukcji wykonanych z żelbetu. Mogą posłużyć do wklejania i uciąglania prętów zbrojeniowych. Doskonale sprawdzają się przy rozbudowie betonowych konstrukcji. Umożliwiają m.in. wzmocnienie lub dobudowanie balkonu, przedłużenie stropów czy mocowanie słupów podporowych w różnych typach konstrukcji.

Jesteśmy przygotowani do działania 24 h na dobę.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!