Chociaż technika diamentowego cięcia betonu nie jest nowinką technologiczną (ma już prawie 60 lat!), ogromną popularność zyskała w XXI wieku. Nic w tym dziwnego – stała się ona odpowiedzią na rozwój budownictwa żelbetowego. Dlaczego zyskała sobie ona tylu zwolenników? Poznaj jej pięć podstawowych zalet!
Niższy poziom hałasu i drgań
W porównaniu do tradycyjnych narzędzi cięcie techniką diamentową generuje o wiele mniej hałasu i drgań. Jest ona więc o wiele mniej uciążliwa dla pracowników i otoczenia, a do tego – bardzo bezpieczna. Drgania, które dla porównania powodowałby np. młot pneumatyczny, mogą powodować pęknięcia zagrażające całej konstrukcji.
Mnogość zastosowań
Technika diamentowego cięcia betonu sprawdza się również w przypadku innych trwałych struktur. Diament poradzi sobie również z cięciem cegieł, bloczków fundamentowych, asfaltu, kamieni naturalnych i ceramiki.
Czas i precyzja
Diamentowe cięcie i wiercenie w betonie wykonywane jest za pomocą nowoczesnego, precyzyjnego sprzętu. Proces trwa o wiele krócej niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Jest też o wiele dokładniejszy. Maszyn można używać pod dowolnym kątem, pozwalają więc na pracę w ścianach, stropach i podłogach. Technika ta pozwala na wykonywanie otworów technologicznych, ale też innych, o dowolnym kształcie.
Brak konieczności dalszej obróbki
Powstałe dzięki technice diamentowej otwory są bardzo precyzyjnie wykonane, czyste i gładkie. Nie wymagają dalszej obróbki, takiej jak szlifowanie, czy wykańczanie. Technika diamentowa gwarantuje zgodność wykonania z założonymi parametrami.
Poprawki po tradycyjnych narzędziach
Precyzja i małe wibracje gwarantowane przez technikę diamentową sprawiają, że sprawdza się ona świetnie w przypadku usuwania wad powstałych po pracach budowlanych z użyciem tradycyjnych narzędzi. Jest to możliwe nie tylko w remontowanych lokalach, ale nawet tych już odnowionych. W tym drugim przypadku korzysta się zazwyczaj z cięcia na mokro, które nie generuje pyłu.